37
41
WARMIA TRACI PUNKTY U SIEBIE
2023-10-20 09:38:57

Mocno rozczarowani kibice opuszczali grajewski Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego po przegranej 0 : 1 ich ulubieńców z KS Michałowo. To był chyba najsłabszy mecz Warmii w rundzie jesiennej. Goście skrzętnie wykorzystywali błędy obrony, a do tego w przodzie zbrakło skutecznego uderzenia i punkty wywieźli goście.

Już pierwszy atak Michałowa pokazał, że będą bardzo groźni. Łukasz Wojno zagrał do Kacpra Szadłowskiego,a jego uderzenie pięknie obronił Filip Święciński, który później wiele razy uratował gospodarzy przed stratą gola. W 8 minucie Jakub Korotkiewicz znalazł się przed bramkarzem i Filip popisał się przepiękną obroną. Kilka minut później Wojno marnuje dobrą okazję do prowadzenia. Dopiero w18minucie Warmia zagroziła bramce gości, jednak Dawid Kalinowski strzela w nogi bramkarza. W odpowiedzi Szadłowski strzela wprost w bramkarza. W 28 minucie Dawid Kalinowski strzela głową tuż obok słupka. Klika minut później uderzenie z rzutu wolnego Edisona wybija w pole Damian Makowski. W 38 minucie Michałowo bezlitośnie wykorzystuje kolejny błąd obrony miejscowych i po wrzutce z lewej strony Wojno, Szadłowski kieruje piłkę do siatki.

Po przerwie kibice spodziewali się zdecydowanego szturmu na bramkę rywali. Tyle, że zabrakło pomysłu na wykończenie kilku podbramkowych sytuacji. A goście konsekwentnie grali z kontry i wiele ich akcji było bardzo groźnych. Ale swój dobry dzień miał Filip i nie pozwolił strzelić sobie kolejnego gola. Natomiast w końcówce gospodarze rzucili się do ataku. Swoją okazję miał Dawid Kalinowski, ale jego uderzenie w 58 minucie trafia w bramkarza. Tuż przed końcowym gwizdkiem Michał Kosikowski traci piłkę w polu karnym. Próby zdobycia bramki przez Edisona kończyły się na bramkarzu lub piłka przelatywała obok słupka. I tym samym mecz zakończył się wygraną gości.

Szkoda tych trzech punktów straconych u siebie. Ale jak się popełnia tyle błędów i wykazuje słabą skuteczność, to tak się kończy. Teraz przed Warmią za tydzień mecz u siebie z Krypnianką i powinna to być dobra okazja do rehabilitacji.
WJ
WARMIA GRAJEWO -KS MICHAŁOWO ):1 (0:1).
Bramki: 0 : 1 – Kacper Szadłowski 38.
WARMIA: Święciński -Edison, Mazurek (65 Wójcicki), Mikucki, Szybajło, Śleszyński, Kossyk, R. Kalinowski, Bukowski (75 Stawiecki), D. Kalinowski, Michał Kosikowski. Trener: Kamil Randzio.
KS MICHAŁOWO: Makowski – Bohdziel, Kuźma, Małyszko, Korotkiewicz,Wojno, Zabrocki, Szadłowski, Grabowski (64 Tomczyk), Koźlik, Sawicki (82 Doroszko).Trener:Grzegorz Szymański.
Żółte kartki:Małyszko, Sawicki (Michałowo).
Sędziowali: Damian Tanajewski jako główny raz Robert Dąbrowski i Jakub Kaseja (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).