37
41
WARMIA - CZARNI 0:1, WARMIA II - GRAB 6:0
2022-05-10 13:33:03

Srogi zawód sprawili w sobotę piłkarze WARMII swoim kibicom. Po serii zwycięstw przyszła niespodziewana porażka. Grajewianie na własnym boisku przegrali z beniaminkiem IV ligi zespołem CZARNI Czarna Białostocka 0:1.

Przed meczem wydawało się, że padnie kolejny grad goli na stadionie w Grajewie. Nasz zespół był ostatnio w wysokiej formie a do składu WARMII wróciła większość nieobecnych przed tygodniem w Siemiatyczach zawodników. Za to goście przyjechali w mocno osłabionym składzie – na ich ławce rezerwowych było zaledwie dwóch piłkarzy!

Początek meczu nie zapowiadał porażki. Z rzutu wolnego mocno, ale niecelnie strzelał Paweł Kossyk a w 6 minucie bliski zdobycia gola był Igor Duchnowski. Tymczasem w 12 minucie z pozoru niegroźny rzut wolny z prawej strony boiska przyniósł bramkę dla CZARNYCH. Dośrodkowaną piłkę zgrał zawodnik gości i Marcin Pawnuk z najbliższej odległości pokonał Sobolewskiego. Duży błąd przy tej akcji popełniła nasza defensywa, ale mimo utraty gola wydawało się, że WARMIĘ stać na odrobienie strat i odniesienie zwycięstwa. Tymczasem do końca meczu wynik pozostał niezmienny. Nasz zespół atakował, próbując skruszyć mur defensywy gości. Niestety, akcje WARMII były zbyt czytelne, prowadzone w wolnym tempie a gdy już udawało się zagrozić poważniej bramce dobrze spisującego się Popławskiego, to na przeszkodzie stawał słupek (po strzałach Edisona i Zaniewskiego) albo poprzeczka (po uderzeniu piłki głową przez Nikolaichuka). Trudno odmówić naszym piłkarzom chęci odniesienia zwycięstwa, bo atakowali do ostatniej minuty meczu. Jednak wydaje się, że doszło do zlekceważenia przeciwnika, który dzięki ambicji i niemocy grajewian wywiózł z naszego stadionu trzy punkty.

Kolejny mecz WARMIA zagra w sobotę 14 maja o 17:00 w Mońkach z PROMIENIEM. W Grajewie nasz zespół zobaczymy 21 maja o godzinie 16:00 w starciu z czołową drużyną rozgrywek RUCHEM Wysokie Mazowieckie.

07.05.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – CZARNI Czarna Białostocka 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Marcin Pawnuk 12′

WARMIA: 1.Sobolewski – 5.Randzio (Kpt) (66′ 3.Mazurek), 18.Edison, 17.Maliszewski, 6.Śleszyński – 19.Kondratowicz, 8.Kossyk (75′ 15.Zaniewski), 16.Chmielewski, 10.Nikolaichuk (46′ 13.Hołtyn) – 7.Dzierzgowski, 11.Duchnowski (46′ 4.Mikucki)

REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa, 4.Mikucki, 19.Bukowski, 15.Zaniewski, 13.Hołtyn, 3.Mazurek

TRENER: Leszek Zawadzki

CZARNI: 1.Popławski – 2.Szuchnicki, 4.Gliński (Kpt), 5.Frankowski, 7.Małyszko, 10.Wolny, 13.Jagielski, 14.Hołowacz, 15.Kajewski, 17.Pawnuk, 99.Luty

REZERWA: 8.Wynimko, 77.Woroniecki

TRENER: Mateusz Woroniecki

Sędzia: Michał Renkiewicz (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Duchnowski (WARMIA), Szuchnicki (CZARNI)

WYSOKA WYGRANA REZERW

W niedzielę na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie nasza druga drużyna zmierzyła się w ramach rozgrywek podlaskiej A Klasy z zespołem GRAB Janówka. Trener Kamil Randzio wystawił w pierwszej jedenastce aż sześciu nastolatków z roczników 2005/2006 (Mysiewicz, Poślednik, Grabowski, Bukowski, Rybsztat, Nowakowski). Po przerwie na boisko weszli też Dobrydnio i Jagielski. Nasz zespół przeważał od początku spotkania, ale po bramce Bartka Bukowskiego w 18 minucie długo musieliśmy czekać na kolejne gole. Padły one dopiero w końcowych 30 minutach meczu. Ambitny zespół gości nie był w stanie poważniej zagrozić wygranej WARMII. Cieszy niezła gra naszej młodzieży, która dzięki grze w rezerwach na poziomie seniorskim nabywa cenne doświadczenie.

Kolejny mecz drugi zespół WARMII zagra 17 maja o godzinie 17:00 w Jasionówce z JASIONEM. 29 maja w Grajewie WARMIA II spotka się z liderem tabeli POLONIĄ Raczki. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim o godzinie 16:00.

08.05.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA II Grajewo - GRAB Janówka 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Bukowski 18', 2:0 Adrian Dobrydnio 63', 3:0 Łukasz Witkowski 69', 4:0 Patryk Olszyński 74', 5:0 Bartosz Bukowski 80', 6:0 Łukasz Witkowski 90' + 2'

WARMIA II: 1.Mysiewicz (73' 12.Jegliński) - 2.Poślednik (65' Dawid Węgrzyn), 3.Olszyński, 16.Krupa (Kpt), 4.Grabowski - 11.Marczykowski (55' Damian Węgrzyn), 8.Zaniewski (55' 6.Szumowski), 10.Bukowski, 7.Rybsztat (46' 15.Dobrydnio) - 20.Witkowski, 9.Nowakowski (65' 19.Jagielski)

REZERWA: 12.Jegliński - 5.Dawid Węgrzyn, 6.Szumowski, 13.Damian Węgrzyn, 15.Dobrydnio, 18.Sztachelski, 19.Jagielski

TRENER: Kamil Randzio

GRAB: 1.Kotarski - 2.Basałaj, 5.Palczewski (46' 18.Kolenda), 9.Lewicki (70' 3.Chmielewski), 10.S.Borkowski, 11.A.Karbowski, 13.Kuklo (65' 8.Harasim),` 14.K.Borkowski, 15.Pietruliński (75' 6.D.Karbowski), 17.Kuźmicki (80' 7.Drejer), 20.Wielgat

REZERWA: 3.Chmielewski, 4.Dawidowicz, 6.D.Karbowski, 7.Drejer, 8.Harasim, 18.Kolenda

TRENER: Zdzisław Chmielewski

Sędzia: Urszula Talipska (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Krupa (WARMIA II), A.Karbowski (GRAB)